Επιθεώρηση του Στόλου στον Σαρωνικό Κόλπο, πραγματοποίησε χθες η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου.
Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, η κυρία Σακελλαροπούλου επιβιβάστηκε στη φρεγάτα «ΥΔΡΑ» όπου την υποδέχθηκαν ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας Νικόλαος Παναγιωτόπουλος, ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας Αλκιβιάδης Στεφανής, ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος, ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης, ο Αρχηγός Στόλου Αντιναύαρχος Παναγιώτης Λυμπέρης, τα μέλη του Ανώτατου Ναυτικού Συμβουλίου και ο κυβερνήτης της φρεγάτας Αντιπλοίαρχος Διονύσης Αρτεμάκης.
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας επικοινώνησε μέσω ασυρμάτου με τα πληρώματα των Πολεμικών Πλοίων και εξέφρασε την ικανοποίησή της για τη διαρκή ετοιμότητα του Πολεμικού Ναυτικού.