Δίνοντας μεγάλη βαρύτητα στον εκπαιδευτικό χαρακτήρα των δράσεων, από φέτος ο Δήμος Νεστορίου εντάσσει στο σχεδιασμό του καλλιτεχνικά workshops-εργαστήρια για παιδιά, ως προπομπούς του παιδικού μουσικού χωριού που ετοιμάζει!
Το πρόγραμμα των παιδικών εργαστηρίων περιλαμβάνει για φέτος 3 εκπαιδευτικά διήμερα και 2 παιδικές παραστάσεις που θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του RIVER PARTY.
”Μικροί Μονέ”Εργαστήρι Ζωγραφικής 10-11 Ιουλίου με τον Αργύρη Ρήμο.
![Μπορεί να είναι κοντινή λήψη 1 άτομο και γένι](https://scontent.fath7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/210591099_3015591192058995_5592118229922657187_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeFbykm_vkBKIH2yV6twuDBz7FOLbsz6j5HsU4tuzPqPkfujqC5U_P3F_UiY72tW3qU&_nc_ohc=EL9dpquEusYAX-ijuw4&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=817c521e91dc8da16f3da9b034f80853&oe=60E948C5)
”Κρουστά, Τραγούδια και Παιχνίδια του κόσμου”Εργαστήρι Κρουστών 17-18 ΙουλίουΠαράσταση ”Καλοκαίρι γεια σου” 17 Ιουλίου με το σχήμα Κρουστόφωνο .
”Αλεξόγελα”Εργαστήρι δημιουργικής γραφής 21-22 Αυγούστου
Παράσταση” Ο τζίτζικας και η αόρατη ορχήστρα ” 21 Αυγούστου με τον Αλέξη Γούδα.
![Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/210158649_3015591165392331_782061251483862473_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeGDhKXokvR5KBFWeBPhSMnEAXud7sD84XsBe53uwPzhe85_JIqc60BVuY20RrpAsuw&_nc_ohc=sak3LaNNoqQAX9z1D1N&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=7f5e530c782023341dc344e58a5f658d&oe=60E95B37)
Οι δράσεις απευθύνονται κυρίως σε παιδιά Δημοτικού, η συμμετοχή είναι δωρεάν και απαιτείται προκράτηση θέσης. Στο τηλέφωνο 2467352317 απο 9.00 έως 14.00 και με μήνυμα στην σελίδα του Δήμου Νεστορίου στο facebook.