Ο Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς Δημήτρης Σαββόπουλος με τον Προϊστάμενο του τελωνείου Κρυσταλλοπηγής Αναστάσιο Κοσμά.. στον μεθοριακό Σταθμό Ελέγχου.
![Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και στέκεται](https://scontent.fath6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/190826121_6217951784889031_5619091047689255190_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ufWIZWeyRTUAX9EuNs_&tn=2DbRLqd5UzEqz8OM&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=e1180fb68f04a3d73f02f4d0b77829f4&oe=60D1E98D)
Άνοιξε η πύλη εισόδου για τους εργάτες γης.400 εργάτες γης μπορούν να εισέρχονται στη χώρα μας ημερησίως, εφόσον διαθέτουν όλα τα απαραίτητα έγγραφα που προβλέπει η πολιτεία (plf-φόρμα εντοπισμού επιβατών, αρνητικό μοριακό τεστ τις τελευταίες 72 ώρες, ή αποδεικτικό εμβολιασμού)