Στο πλαίσιο των ερευνών που συνεχίζει να διενεργεί η πταισματοδίκης Καστοριάς συνεχίζεται η εξέταση μαρτύρων για υποθέσεις παραβατικότητας που αφορούν καταγγελίες κατά του δημάρχου και λοιπών, στον δήμο Καστοριάς.
Σε παράλληλη εξέταση της ίδιας υπόθεσης η επιτροπή ελέγχου εκλογικών παραβάσεων καλείται να αποφανθεί στο δικαστήριο Ιωαννίνων μετά από την προσκόμιση και νέων στοιχείων που αφορούν την καταγγελία.
![](https://kastoriatwra.gr/wp-content/uploads/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-02_12-35-02-090-1.jpg)