η φωτο αντλήθηκε από το Twitter
Τέννις και πικ-νικ το 1892 στο Νυμφαίο. Στο κέντρο των καθημένων ο Νικόλαος Μ Μέρτζος
Το τι γίνεται με τις επιτυχίες του Τσιτσιπά δε λέγεται.
Το τι βίντεο, τι φωτογραφίες έχουν κυκλοφορήσει στα sosial media δεν μπορεί να υπολογιστεί.
Σε υψόμετρο 1.350 μέτρα, πάνω στις κορυφογραμμές του όρους Βίτσι, στο βόρειο άκρο της Ελλάδας, βρίσκεται το μαγευτικό χωριό Νυμφαίο,ένας από τους σημαντικότερους διατηρητέους παραδοσιακούς οικισμούς της χώρας και ένα από τα δέκα ομορφότερα χωριά της Ευρώπης.
Πρωτοκατοικήθηκε το 1385 και από τότε κατέχει σημαντική θέση στην ιστορία του τόπου, με κορύφωση τη μεγάλη του οικονομική άνθηση από το 18ο αιώνα μέχρι τις αρχές του 20ού, όταν οι Νεβεσκιώτες έμποροι εξαπλώθηκαν σε Δύση και Ανατολή.
Η παλαιότερη ονομασία του χωριού ήταν Νιβεάστα, όνομα βλάχικης προέλευσης.
.